Kamerové systémy - CCTV

Slouží k obrazovému dohledu na vybrané prostory.

Pomocí systému CCTV si můžete monitorovat vybrané prostory a můžete tak odhalit možné osoby, které poškozují Váš majetek a jméno Vaší firmy.
Na dnešním trhu jsou nabízeny dva typy přenosu signálu a záznamu do monitorovací místnosti.
Prvním typem je analogový přenos video signálu

K instalaci se používá koaxiální a napájecí kabel. Veškeré kabely pro kamery jsou dotaženy na jedno místo, kde se nachází záznamové zařízení. Na tomhle místě je signál digitalizován a zaznamenávat na zařízení DVR, kde se ukládá na pevný disk a zněj se dá daný den a kamera vypálit na DVD nebo nahrát na flah disk. Záznamové zařízení DVR je možné připojit do sítě LAN a dívat se na okamžité dění před kamerami kdekoliv na síti v počítači nebo i na starší záznam.Druhým typem je přenos pomocí IP technologie

K instalaci se používá datového kabelu UPT, FTP, STP nebo SFTP. K napájení se používá buď technologie PoE, napájení pomocí již nataženého datového kabelu, takže stačí natáhnout jeden kabel ke kameře, nebo se natáhne samostatně kabel pro napájení.
Výhodou tohohle systému je možnost natažení kabelů do datové rozvodny, kterých je na větších objektech i několik a z těchto míst jen poslat dál do místa, kde je záznamové zařízení DVR určené pro IP technologii nebo se jím může stát i výkonný počítač, kde se nainstaluje potřebný software.


Václav Knechtl
Elektro
Zabezpečovací systémy
Správa budov a datových sítí
KOČIČÍ PORADNA
CENTRÁLNÍ VYSAVAČE
WEBHOSTING - WEBDESING
KOČIČÍ PORADNA